נגישות

טיולים מאורגנים לסרביה ובוסניה

מידע על סרביה

טיול מאורגן לסרביה ובוסניה

מעט על סרביה - גיאוגרפיה וסביבה

מדינה ללא מוצא לים במרכז חצי האי הבלקני, סרביה חולקת גבול עם 8 מדינות:

בצפון- הונגריה (1)
בדרום- מקדוניה (2)
במזרח- רומניה (3) ובולגריה (4)
במערב- קרואטיה (5), בוסניה הרצגובינה (6), מונטנגרו (7) ואלבניה (8).

בתוך כך מחושב גם השטח שבמחלוקת עם קוסובו בדרום.
נהר הדנובה זורם משמאל לימין על פני החצי הצפוני של המדינה ומתפקד כנתיב סחר יקר עם מזרח אירופה. עיר הבירה, בלגרד, שוכנת בין הנהרות הדנובה וסאווה, מוקפת שטח הררי סמוך למרכז העיר וההרים דרומה.

הנוף של סרביה הוא מגוון למדי. חלקו העליון של המדינה היא ביתם של המישורים Pannonian, אזורי השפלה נרחבים אשר משמשים בעיקר לחקלאות. שאר המדינה היא תערובת של אזורי אלפיני, הרי גיר, עמקים, יערות אורנים עבים וגבעות ירוקות משתפלות. השיא הגבוה ביותר של סרביה, הר Deravica שגובהו 2,656 מטרים וממוקם בהרי האלפים הדינריים, סמוך לגבול של אלבניה. אגמי קרחונים נפוצים באזור זה יוצרים מחזה מרהיב.

הגיאוגרפיה של בוסניה

בוסניה היא מדינה הממוקמת באזור חבל הבלקן שבדרום אירופה וגובלת מצפון וממערב בקרואטיה, ממזרח בסרביה ומדרום במונטנגרו. בעבר, הייתה בוסניה חלק משבע המדינות שהרכיבו את הרפובליקה הפדרלית הסוציאליסטית של יוגוסלביה, כאשר רק בשנות ה-90 של המאה ה-20, קיבלה לבסוף את עצמאותה במהלך מלחמות יוגוסלביה.

בוסניה נחשבת למדינה הררית, אשר משתרעת על שטח של כ- 51,129 קמ"ר, בעלת נופים מרהיבים של רכסי הרים ויערות, נהרות ושמורות טבע ושפע של מרחבים ירוקים. המדינה ברובה מוקפת יבשה למעט כ-20 ק"מ בחוף הים האדריאטי. עיר הבירה והעיר הגדולה ביותר במדינה היא סרייבו, הנחשבת ליעד תיירותי מאוד מבוקש עם אתרים היסטוריים ומגוון אטרקציות.

 

לפרטים נוספים והזמנת טיול מאורגן לסרביה ובוסניה , התקשרו עכשיו 03-9204777