סין

טיול מאורגן לסין

הצג רשימת יעדים לבחירה

טיולים מאורגנים לסין

מידע על סין

טיול מאורגן לסין

טיול מאורגן לסין עם אגד תיור ונופש הוא הטיול המקיף והמשתלם ביותר, המשלב ביקור באיזורים החשובים, המעניינים והיפים בסין יחד עם המדריכים המקצועיים ביותר של אגד תיור ונופש. סין היא ללא ספק אחת הארצות היפות והמרתקות ביותר מבחינה היסטורית ותרבותית ובשנים האחרונות היא הפכה גם עבור הישראלים ליעד אטרקטיבי ומבוקש. סין, נמצאת בקצה המזרחי של יבשת אסיה, היא המדינה השלישית בגודלה בעולם, אוכלוסייתה מונה  1.25 מיליארד נפשות, חמישית מכלל תושבי כדור הארץ.

 

טיולים מאורגנים לסין - אתרים ויעדים מרכזיים

בשנים האחרונות סין עוברת שינוי ומתפתחת בקצב מהיר, והופכת ליעד תיירותי מוביל במזרח. השינוי המשמעותי בתפיסת התיירות העולמית החל במיוחד לאחר האולימפיאדה של 2008. סין היא מדינה עצומה בגודלה ובעלת היסטוריה עשירה ומפוארת. תוכלו למצוא בה כפרים אותנטיים שנשתמרו, ערים עתיקות, אתרים ארכיאולוגיים בעלי מטען היסטורי עשיר, מקדשים מרהיבים ותרבות מרתקת. סין משלבות ישן וחדש, מסורת לצד קדמה והתפתחות. 
טיול מאורגן לסין יפגיש אתכם עם האתרים המפורסמים ביותר שיש למדינה הזו להציע, ובניהם, החומה הגדולה - מערכת ביצורים מורכבת ועמידה בצפון סין, שנבנתה ושופצה פעמים רבות בין המאה ה-5 לפנה"ס למאה ה-16, ומטרתה הייתה להגן על האימפריה הסינית מפני פשיטות של ברברים ממונגוליה וממנצ'וריה, שהתרחשו פעמים רבות במהלך ההיסטוריה הסינית, החומה נפרשת ממזרח למערב וכוללת מקטעי הגנה טבעיים כגון: רכסי הרים ונהרות וכן חומות משנה המסתעפות ממנה, החומה משתרעת לאורך של 8,851 ק"מ. החומה הגדולה של סין הוכרזה כאתר מורשת עולמית בשנת 1987.

טיול לסין - החומה הסינית

העיר האסורה בבייג'ין - הייתה ארמונם של קיסרי סין החל מאמצע תקופת שלטונו של הקיסר השלישי משושלת מינג, וכלה בסוף תקופתו של הקיסר האחרון משושלת צ'ינג. הארמון שוכן במועצת דונְגצֶ'נְג שבמרכז בייג'ינג, בירת סין, וכיום שוכן בו "מוזיאון הארמון".
 ארמון הקיץ - אתר מרהיב הכולל ארמונות, גנים ואגמים הנמצא כ-15 קילומטרים צפונית-מערבית למרכז בייג'ינג, גודלו כ- 3 קילומטרים רבועים. הארמון, שהוקם בשנים 1764-1750, שימש כאתר הנופש הקיצי של ארבעת קיסרי שושלת צ'ינג, וכיום משמש נקודת מפלט לתיירים ומקומיים כאחד, מרעש וההמולה של בייג'ינג. מבקרי הגן מגיעים לנפוש באגם, לשחות ולשוט בו, וליהנות מפרחי הלוטוס הפורחים בו בעונת המעבר. הוא מוכרז כאתר מורשת עולמי לשימור על ידי אונסק"ו, המוגדר כיצירת אומנות של עיצוב נוף גנים סיני. הנוף הטבעי כולל אגמי מים משולבים במבנים מעשי אדם כגון: ביתנים מסורתיים, ארמונות, מקדשים וגשרים היוצרים הרמוניה המשולבת בערך אסטי רב.
חיילי הטרקוטה – אתר מדהים נוסף, הנושא את שמם של פסלי טרקוטה (סוג של קרמיקה עשויה חרס) שנתגלו במרץ 1974, במהלך חפירת בארות חקלאיות ליד העיר שי-אן, במאוזוליאום של צ'ין שה-חואנג, קיסרה הראשון של סין. זהו אחד מן האתרים הארכאולוגיים החשובים והגדולים מסוגם בעולם. מורכב מיותר מ-7,000 דמויות חיילים בגודל טבעי, ערוכים לקרב עם שריוניהם, סוסיהם וכלי נשקם, אשר נקברו יחד עם הקיסר הראשון בשושלת צ'ין בשנת 210 לפנה"ס. קבורת הצבא יחד עם המצביא הייתה למעשה הבטחה שהוא יוכל להשתמש בחייליו גם בעולם הבא.

טיול מאורגן לסין - חיילי הטרקוטה

עיר מרתקת נוספת היא שנחאי, עיר בינלאומית גדולה ומודרנית עם אופי קוסמופוליטי, הממחישה בצורה הבולטת ביותר את ההשפעות המערביות והמודרניות על סין. שנחאי גדושה בגורדי שחקים ובמגדלים מרשימים הבנויים לגובה מרשים ויוצרים קוקטייל מיוחד של עיר סינית בטעם מערבי. אחד האזורים שמסמלים יותר מכל את הארכיטקטורה החדשה בשנחאי הוא פודונג, רובע העסקים המודרני של שנחאי, בו ניתן לראות את מגדל הטלוויזיה "פנינת המזרח", אחד המגדלים הגבוהים בעולם שמהווה את הסמל של סין המודרנית. כמו כן כדאי לבקר בטיילת הבונד, במוזיאון שנחאי,  ולטייל בעיר העתיקה ששמרה על צביונה המסורתי, על מנת ליהנות עד כמה שניתן משרידים אותנטיים של תרבות סין. בשנחאי תמצאו מטבח משובח, חיי תרבות עשירים, מקדשים בודהיסטים, פארקים ירוקים ושילוב מרתק של ישן וחדש בכל פינה.
אתרים נוספים בסין בהם ניתן לבקר - כיכר טיינאמן ומקדש השמיים, יער האבן ביונאן, שמורת הפנדות שלסצ'ואן, פסל הבודהה הענק באמי שאן וכל זאת לפני שדיברנו על הונג קונג ומקאו. טיול מאורגן בסין יחשוף אתכם לתרבות מעניינת ומרתקת, מנהגים ופסטיבלים, בליווי מקצועי ומוסמך לחוויה עשירה עם טעם של עוד.
 

סין והיחס למערב

הסטיגמה על הסגירות הסינית מפני המערב, גם אם נכונה חלקית, ממש אינה מוצדקת ואינה משקפת את יחס האוכלוסיה המקומית, שהיא מסבירת פנים וחברותית כלפי תיירים ותושבים זרים. ההקשר והמגע עם תושבי המקום, גם אם ישנם מחסומי שפה ותקשורת, הוא חלק בלתי נפרד מהנאת הטיול.
סין מעודדת תיירות ותומכת בהגעת משקיעים זרים לתחומה, ומפתחת קשרי מסחר ענפים עם מדינות המערב. בין ישראל וסין ישנם יחסים דיפלומטיים טובים ויציבים, עדות לכך ניתן לקבל בביקורים רשמיים, שנערכו בשנים האחרונות, מטעם הצמרת הצבאית והמדינית של ישראל – ביקור הרמטכ"ל ב- 2010 וכן ביקור רה"מ ב- 2013. כשנה לאחר מכן, ביקרה בארץ משלחת הממשל הסינית בביקור רשמי. 
טיול מאורגן לסין, יעד רחוק, גדול ומורכב, דורש הכנה מקדימה ומעמיקה. הכנה שבזכותה הטיול יהיה מוצלח ונטול תקלות. כחלק מההכנה לטיול לסין, יש להבין תחילה שמדובר במדינה שגודלה כמעט כמו יבשת אירופה כולה. המרחקים בה עצומים. טיסה מדרום לצפון או ממזרח למערב אורכת כ-5 שעות ולכן, אם לא מדובר בטיול של חודשים רבים, הרי שעם טיול מאורגן לסין, הנמשך בין 7 ל- 12 יום, תאלצו לוותר מראש על כמה אתרים פופולאריים ומזמינים ולמקד את הטיול בחלק אחד של המדינה ולמקסם את החוויות והטיולים במקום להעביר את הזמן בנסיעות וטיסות מתישות ומעייפות.
 

כניסה ויציאה
ישראלים המעוניינים לבקר בסין זקוקים לויזה - אשרת כניסה, אותה ניתן להנפיק בשגרירות סין בתל-אביב או באמצעות חברות המטפלות באשרות למטרות תיירות ועסקים. שגרירות ישראל בסין נמצאת בבייג'ין. כמו כן, ישנה קונסוליה ישראלית בסין הנמצאת בשנגחאי ובהונג קונג. תיירים מערביים שמגיעים לסין לטיולים מאורגנים ובכלל יעשו זאת על פי רוב דרך נמלי התעופה של בייג'ינג, שנחאי או הונג קונג.
מישראל יש טיסות ישירות לבייג'ינג והונג קונג, אבל ניתן גם להיכנס אליה מטיול בנפאל, וייטנאם או מדינה שכנה אחרת, כחלק מטיול במזרח הרחוק. נקודת הכניסה והיציאה חשובות, כי באמצעותן ניתן לתכנן מסלול הגיוני וסביר וללא טיסות פנים ארוכות.
לאחר שהמסלול הכללי הושלם, מומלץ לסגור עוד מהארץ כמה שיותר אלמנטים בטיול : תכנון הנסיעות – בטיסות פנים, רכבת או אוטובוס והזמנת מקומות לינה דרך האינטרנט. סין של היום היא מדינה תיירותית ועדיין לא מדובר באירופה או הארצות הברית והכי טוב להיות מוכנים בכמה שיותר מובנים. אל תשכחו גם להצטייד בשיחון עברי – סיני, שכולל גם מילים באותיות סיניות. לא תמיד תצליחו להגות את המילים ולכן המילים הכתובות יכולות להיות שימושיות במפגש עם הסינים.
בשל גודלה האקלים של סין מגוון מאוד, והוא נע בין סובארקטי במחוז היילונגג'יאנג בצפון לטרופי באי האינאן בדרום. באזור הצפון-מזרחי (ובייג'ינג בתוכו) מגיעות מידות החום בקיץ ל-30 מעלות, בעוד שהחורפים הם ארקטיים. באזור המזרחי-מרכזי, אקלים ממוזג-יבשתי, עם קיץ חם ולח, וחורף קר. הדרום נתון ברובו לאקלים אקלים סובטרופי. החודשים המתאימים ביותר לביקור בסין הם אפריל-מאי וספטמבר-אוקטובר  אך אין מניעה לטייל גם בחודשים נוספים, תלוי באזור.
 

תכנון מסלול - טיול לסין
בחירת האתרים המרכזיים והמסלול ביניהם בזמן טיול מאורגן לסין היא משימה לא פשוטה, שדורשת לימוד עצמי והכרות עם סין והאטרקציות שבה. לא יזיק ללכת להרצאת מטיילים על סין וספר טיולים הוא פריט חובה. בפורומים באינטרנט תוכלו לקבל רעיונות להרכבת מסלולים. מי שזה עבורו טיול ראשון בסין יכול בלב שלם להסתפק בטיול קלאסי שהרבה אנשים עושים אותו, שיש בו טעימה טובה מסין.

להזמנת טיול מאורגן לסין התקשרו עכשיו 6414*
שלח