הודו

טיול מאורגן להודו

הצג רשימת יעדים לבחירה

טיולים מאורגנים להודו

מידע על הודו

טיול מאורגן להודו

טיול מאורגן להודו יחשוף אתכם לעולם צבעוני, תוסס ועשיר בטעמים וריחות, אך גם למראות בלתי ניתנים להסבר כגון: עוני לצד פאר והדר, שלווה ורוחניות לצד כאוס ובלאגן. כאן טמון הקסם, בהרמוניה שמשלבת את הצבעים, הריחות, הרעש וחוסר הסדר לכדי יצירת חוויה מיוחדת וחדשה. 
הודו, המשתרעת על פני רוב תת היבשת ההודית, היא המדינה השביעית בגודלה בעולם והשנייה בעולם בשיעור האוכלוסין בה, שעולה היום על מיליארד איש. הרפובליקה של הודו מחולקת ל-29 מדינות ועונה על ההגדרה כדמוקרטיה הגדולה בעולם, חיים בה עשרות עמים המדברים בעשרות לשונות ושפות, אך אין מה לדאוג, ניתן להסתדר מצויין עם השפה האנגלית, אחת מהשפות הרישמיות בהודו.
כאשר יוצאים מהערים הגדולות, מגלים נדבך נוסף במדינה המדהימה הזו, רוגע ושלווה שבוודאי שמעתם עליה מפי אנשים שכבר ביקרו בה בעבר. הודו כוללת מגוון אינסופי של נופים ומרחבים, צורות טבע שונות ותנאי אקלים משתנים מאזור לאזור – מהרים מושלגים, דרך ג'ונגלים וחופים מרהיבים ועד ערבות צחיחות ומדבריות. נופים ציוריים, מבנים עתיקים ומרשימים, מקדשים מפוארים – כל אלה משתלבים זה בזה לכדי פנורמה מושלמת ועוצרת נשימה.  

משך הטיול
מפאת גודלה וריבוי האטרקציות בה, הטיולים מהודו נחלקים לשני סוגים עיקריים: 
הסוג הראשון - טיולים ממושכים של מספר חודשים ומעלה אותם עורכים בעיקר צעירים אחרי צבע שזמנם בידם והם רוצים לא רק לטייל אלא גם מנוחה ושחרור לחצים לפני תחילת הלימודים או הקריירה והמשפחה.
הסוג השני, הסוג אותו אנו מציעים - טיולים מאורגנים לטווחי זמן קצרים יחסית של 10 ימים עד שלושה שבועות המאפשרים לכם ליהנות בכל פעם מחלק אחר של תת היבשת והאטרקציות השונות של כל חלק. אמנם הטיולים המאורגנים להודו אינם מיועדים לעבור בכל המקומות הראויים, אבל הם בהחלט מאפשרים לכם לטעום טעימה של ממש מהעושר התרבותי, הניחוחות המקומיים ואורח החיים הייחודי.

בהתחשב בזמן הטיסה הארוך, בנסיעות הארוכות מיעד ליעד בתוך הודו ובזמן שנדרש כדי להתאקלם בתנאי החיים של המדינה המסקרנת הזאת, מומלץ להקדיש גם לטיול קצר בהודו, תקופה בין שבועיים לשלושה שבועות. בטיול קצר בהודו, תצטרכו לבחור אזור גאוגרפי מהמדינה אותו אתם רוצים לספוג ולוותר על אזורים ואתרים אחרים שבוודאי אטרקטיביים לא פחות. הטיולים הקלאסיים הקצרים בהודו בדרך כלל מתחלקים לטיול לצפון או לדרום. טיול בצפון, לדוגמא, מתחיל בנחיתה בדלהי ובשהות קצרה במיין בזאר, הרחוב התיירותי הראשי של העיר הכולל בעיקר אופציות לינה זולות לתרמילאים, אך מי שמעוניין במלון ברמה גבוהה יותר, יכול להזמין מראש. משם ניתן לנסוע למחוזות הצפוניים של הודו: לחבל קשמיר ידוע הסכסוכים, שיש לו נופים ותרבות ייחודיים ולהימאצ'אל פראדש, חבל ארץ הכולל כמה עיירות החביבות על תיירים כמו מנאלי ודראמסלה. משם אפשר להדרים לעיר הקדושה רישיקש או להרחיק מערבה אל מחוז רג'אסטן. טיול לדרום, יחל בנחיתה במומבאי, משם נדרים לקוצ'ין, צ'אנאי,  מהאבאליפורם, מונאר ועוד. ניתן לשלב טיול לדרום הודו יחד עם סרי לנקה.טיול מאורגן שער הודו

טיול מאורגן להודו דורש ברוב המקרים התמקדות באזור או באזורים ספציפיים מתוך המדינה הענקית הזאת. במסגרת טיול מאורגן עם אגד תיור, אלה היעדים העיקריים בהם נבקר וחלק מהפעילויות שנקיים יחד עם צוות המדריכים המעולים שלנו:

מומביי: 

שער הודו, מוזיאון הנסיך מוויילס, הגנים ה"תלויים", דובי גאת - המכבסה הפתוחה הגדולה בעולם. 

אודיפור: 

ארמון העיר, מקדש ג'אגדיש, גן העלמות המכובדות - סאהליון קי בארי, ביקור במקדשים ומוזיאון הפולקלור המקומי. 

ראנקפור: 

ביקור במקדש מקומי ומרהיב ביופיו. 

ג'ודיפור: 

מבצר המהראג'ה, מתחם הארמונות, שוק המקומי.

פושקר: 

אגם פושקר, סיור בעיר ואטרקציות נוספות. 

ג'איפור: 

מבצר אמבר, ארמון המהרג'ה, מצפה הכוכבים, ארמון הרוחות.

אגרה: 

מבצר אגרה, שוק קינאר, הטאג' מאהל. 

קג'ארהו: 

מקדשי קג'וראהו הארוטיים, מקדש קנדריה מהדווה, מקדש לקשאמאנה.

ואראנסי: 

צפייה בטקס הדיפמלה, שייט בנהר הגנגס, סיור במקדשי העיר, אוניברסיטת בנארס המקדש המוזהב, בית מלאכה מקומי העוסק בייצור משי.

דלהי: 

שוק התבלינים הצבעוניים סיור בעיר העתיקה, המבצר האדום מהמאה ה-17, ג'אמה מסג'יד, ולראג' גת, כיכר קונאוט שבעיר החדשה ועוד...

*בכפוף לשינויים ובהתאם לסוג הטיול ואורכו.טיול מאורגן עם אגד תיור

הכנות נדרשות:
למרות היותה מעצמה כלכלית מהמובילות בעולם, רמת החיים ברוב המקומות נמוכה מאוד ודורשת מכם הכנה מנטלית ופיזית, לתנאי תחבורה, לינה, תברואה ותזונה שונים משהכרתם – בעיה שלרוב אינה קיימת במקרה של טיולים מאורגנים. אך למרות שהודו נתפסת כמקום מלוכלך, ובעל תנאי היגיינה מוגבלים, אין זה אומר שבכל מקום שנטייל אלה יהיו המראות והאווירה. אתרים רבים נקיים ומתוחזקים הייטב, ההודים מבינים את החשיבות והכוח שבתיירות ומקפידים ברוב המקרים על סדר ונקיון.

אשרות כניסה, ויזה: 
הודו היא מדינה בירוקרטית המקפידה על נהלים וחוקים, גם אם לעיתים הם לא נשמעים הגיוניים לתייר הישראלי, אך יש לכבד את החוק המקומי ולגלות סובלנות, לכן יש להצטייד בכל האשרות והניירת הנדרשת. בכדי להוציא ויזה להודו, יש לגשת לסוכנויות אשר מטפלות בנושא זה. בשונה ממדינות אחרות, שגרירות הודו אינה מטפלת באשרות באופן ישיר. זמן הנפקת הוויזה אורך בדרך כלל כ-10-14 ימי עסקים, כאשר ויזת תייר תקפה עד 6 חודשים.

בטיחות, בריאות וחיסונים:
הודו, אינה נחשבת למדינה מסוכנת לתיירים ומטיילים, אך כדאי לשמור על כללי זהירות סבירים ובסיסיים כפי שתנהגו בכל יעד אחר. הקפידו והשמרו, בעיקר בערים הגדולות, מפני גניבות ורמאויות, במיוחד באזורים הומי אדם ובתחנות רכבת. במהלך הטיול נקיים נסיעות באוטובוסים ורכבות, גם כאן הקפידו על משנה זהירות ושמרו על החפצים האישיים שלכם. הצטיידו בחגורת כסף והשתמשו בה לאחסון כסף, דרכון והמסמכים החשובים שלכם בעת הנסיעה. 
לקראת הנסיעה להודו יש לבצע סדרת חיסונים. יש להתייעץ עם רופא מוסמך לפני ולציין בפניו במידה ואתם סובלים מרגישות לתרופות מסוימות:

• חיסון נגד דלקת בכבד מסוג A – חיסון זה מומלץ לכולם. 

• חיסון נגד דלקת בכבד מסוג B -  חיסון זה נדרש ממי שמתכנן שהות ארוכה במדינה.

• חיסון נגד טיפוס הבטן – מחלה זו מאוד נפוצה בהודו ויש להתחסן בפניה.

• חיסון נגד דלקת קרום המוח - עד שנת 1999 היתה המלצה לחסן מטיילים המתכננים לטייל בצפון הודו, אך מאז ההמלצה בוטלה. יש לברר בעת ביקור במרפאות מטיילים אם חל שינוי בתקנות.

• חיסון נגד דלקת מוח יפנית – מחלה זו מאוד נדירה בקרב המטיילים. עיקר ההידבקות נעשית ע"י עקיצות יתושים הפעילים בשעות, באזורים כפריים. דלקת זו אינה מסוכנת באזורים גבוהים, למשל: סיקים, הימנשל פרדש, ג׳מנו, קשמיר, ראג'סטן, פונג'ב.

• חיסון נגד חצבת – יש להתייעץ עם רופא, היום מקבלים חיסון משולב הכולל חצבת, אדמת, חזרת ואבעבועות רוח, ובד"כ מי שקיבל רק זריקה אחת צריך לקבל אחת נוספת.

• חסון נגד טטנוס – חסון זה תקף ל-10 שנים, בדקו מתי קיבלתם לאחרונה. 

• חיסון נגד אבעבועות רוח – לא הכרחי במסגרת הטיול שלנו, מאחר והוא מתאים למי שיוצא לטיול ארוך, ומומלץ עבור אלו שלא חלו במחלה בילדותם.

• חיסון נגד פוליו – בד"כ מקבלים אותו ילדים, יש לבדוק ולהתייעץ עם רופא, ישנה המלצה, לקבל זריקת דחף נוספת בגיל מבוגר יותר.

יש להתעדכן בנתונים עדכניים לפי מועד הטיול, ניתן לבצע את החיסונים במרפאות חיסונים ובקופת החולים ברחבי הארץ. 

להזמנת טיול מאורגן להודו התקשרו עכשיו 6414*
שלח