פולין

טיול מאורגן לפולין

הצג רשימת יעדים לבחירה

טיולים מאורגנים לפולין

טיול מאורגן לפולין

טיול מאורגן לפולין

$1,359 מחיר לאדם בהרכב שני מבוגרים
הזמן
הרי הטטרה וביקור בקרקוב
בין התאריכים, 06/7/22 - 14/7/22 חצי פנסיון
טיול מאורגן לפולין
טיול מאורגן לפולין

טיול מאורגן לפולין

$1,399 מחיר לאדם בהרכב שני מבוגרים
הזמן
הרי הטטרה וביקור בקרקוב
בין התאריכים, 10/8/22 - 18/8/22 חצי פנסיון

מידע על פולין

טיולים מאורגנים לפולין

 
בשנים האחרונות מתחילים גם הישראלים להבין שפולין מציעה לא רק סיורים באתרים היסטורים. למעשה, מדובר במדינה רחבת ידיים השופעת בשכיות חמדה טבעיות כגון נהרות שוצפים, אזורי אגמים, יערות עבותים, כפרים אותנטיים ועיירות נופש, אינספור כנסיות, מנזרים וארמונות מעניינים, וגם ערים מודרניות תוססות. אכן, הכינוי לו זכתה ורשה - "ברלין של מזרח אירופה" מעיד על השינויים הדרמטיים שעברה המדינה ועל האווירה הנעימה ומסבירת הפנים ששוררת בה.
 
טיולים מאורגנים לפולין עם אגד תיור ונופש יביאו אתכם אל האתרים המרתקים והיפים ביותר במדינה, בליווי מדריכים מנוסים הבקיאים בתרבות ובהיסטוריה המקומית. קצרה היריעה מלתאר את כל המקומות שבהם נעבור במהלך הטיול, אך כדי לתת טעימה נספר לכם על מספר אתרים חשובים שיש לפולין להציע:
 

העיר עתיקה של ורשה

 
ורשה, בירת פולין, משלבת בצורה מרשימה בין ישן לחדש. בעיר העתיקה שלה שוכנים מבנים רבים בעלי ארכיטקטורה מעוררת התפעלות וסיפורים יוצאי דופן. דוגמא נאה לכך מהווה ארמון Wilanow שנבנה לפני כ- 500 שנים ולצידו פארק קסום ומעוצב של פרחים, עצים, מדשאות ופסלים מרהיבים. בארמון עצמו אפשר להתרשם מתצוגות של פריטים עתיקים, ציורים של מלכים ואצילים ומחדרים שבהם התארחו אנשים מפורסמים שעיצבו את ההיסטוריה של אירופה. עוד ארמון יפהפה הוא כמובן הארמון המלכותי ששוכן ליד כיכר רחבת ידיים ושוקקת חיים, בו חיו בעבר מלכי המדינה ופעל הפרלמנט הפולני, וגם כאן ניתן להתרשם ממגוון יצירות אומנות, פסלים ופריטים הנושאים סיפורים מיוחדים. מעבר לכך, סיורים בסמטאות העיר העתיקה יגלו לכם עוד המון הפתעות מעניינות, החל בגלריות אומנות וחנויות אותנטיות, דרך בזיליקות מפוארות ועד לכיכרות עם מבנים צבעוניים.
 

טבע מרהיב ביופיו

 
כאמור, לצד ערים כמו ורשה וקרקוב, פולין מתהדרת בפארקים ואזורים השוכנים בלב טבע מדהים. כך לדוגמא, פארק סלובינסקי השוכן לחופו של הים הבלטי מציע מסלולי טיול מקסימים, יערות אורנים, שלל בעלי חיים ואפילו דיונות חול גבוהות ומרשימות. לעומתו, אזור האגמים המזוריים הוא פלא טבע אמיתי עם אלפי אגמים שמתחברים אחד לשני בנהרות רחבים ותעלות. גם כאן ניתן לצאת לטיולים, לשחייה במים הצלולים, לשייט קיאקים ולהמון טיולים ברגל ובאופניים. את הניגוד המושלם לאגמים מהווים מכרות המלח שליד קרקוב, בהם יורדים המבקרים לעומק בלתי ייאמן מתחת לאדמה ועוברים בין אין אינספור חדרים, פסלים ואפילו כנסייה – כולם עשויים ממלח!
  
הייתה זו כאמור רק טעימה קטנה.. עדיין לא הזכרנו את שלל הטירות, הכפרים, העיירות והנופים שמחכים לכם בטיול המאורגן לפולין. לקבלת המידע המלא ולהרשמה לטיול התקשרו כעת לטלפון 6414*.
רשמיו של מרדכי שיפמן על הטיול לפולין:

בלתי נשכח עם "אגד "תיור ונופש" לפולין

בתאריך  2 באפריל 2018 חול המועד פסח תשע"ח . הצטרפנו לסיור מאורגן לפולין. טיול של 8 ימים 7 לילות. בקבוצה היו 27 מטיילים  אנשים טובים ונעימים.
לא כולם היו אנשי אגד גמלאים של האגודה. חלקם  אנשים ששמעו או קראו פרסומים על המסע ונרשמו.
שנים רבות אני מטייל ברחבי העולם , עברתי עמים וארצות,  טיול מעין זה שאגד  "תיור ונופש" ערך לנו לא חוויתי קודם לכן . אנשי המקצוע  נוהגים לומר כי הצלחתו של סיור מאורגן מותנה בשלושה  מרכיבים:
האחד מלווה  הקבוצה. השני בתי המלון. השלישי ההרכב האנושי של הקבוצה. בכול אלה הצלחנו. 

מלווה הקבוצה – המדריך אורי צמח היה מעולה , המלונות  היו סבירים ומפנקים. הרכב הקבוצה היה מוצלח. 
לצעירים שלנו יש בראש את תאילנד. יעד פופולרי ומבוקש. עצתי להם סעו גם לפולין. רשמי ממסע זה הם חזקים ובלתי נשכחים. אין אפשרות לחוש את משמעות האמירה "שואה"  בלי להיות במקום שבו היא נעשתה,
סיור בפולין, דוגמת ההליכה ברחובות העיר קרקוב. עיר שבה הונצחו מעשי הזוועה ביהודים, שוברים את הלב .  לא "טקסי  זיכרון  לשואה" ולא תיאורים ספרותיים ועיתונאיים חזקים ככול שיהיו ,עומדים בייחס שווה מול המפגש הפיזי עם גודל הזוועה.קראקוב היא עיר יפה מרתקת , אלא שהדמעות בעיניים הזולגות מעצמן  מכסות על מראות העיר. 
מי יכול לחלוף על פני בית המרקחת של תדאוש  פמקייויץ, שממוקמת מול גטו קראקוב, בעליה של בית המרקחת ראה ממנה את הנעשה בגטו יצא לספק מזור ותרופות להצלתם של ההודים האומללים  שבגטו...
כיום הרוקח נמנה עם חסידי אומות העולם. הביקור הקשה במחנות אושוויץ בירקנאו. שם עומדים בשער הכניסה על המסילה המובילה לתוככי הקרימטוריום קרנות המוות שלתוכן דחסו גברים נשים וטף.
באכזריות  איומה. קרון בודד נעול עומד בקצה המסילה, בקרון החסום מונחים תפילין של יהודי שאיש אס אס חטף מידיו את תיק התפילים וזרק אותם למרחקים.
היהודי ניצל רגע של חולשה רץ לעבר שקית התפילין ואסף אותם אליו, אלא שהנבל ראה את המעשה, הצליף באכזריות ביהודי ושב להשליך את שקית התפילין.
שוב הציל היהודי את התפילין ,ושם בקרון זה נרצח והשקית עם התפילין בידו  
בית העלמין היהודי בלודז שדה ענק של מצבות  ללא שם . העיר שבה ניצבת "אנדרטת  הלב השבור" שברה את ליבנו. לודז' עיר שאכלסה יהודים רבים, מלאה אתרי זיכרון שעומדים לעדות עולם לזכרם של הנרצחים  היהודים שדמם נישפך בה כמים.
בוורשה  עברנו את "מסלול הגבורה", לא כשה מובל לטבח היו אחינו בגטאות . לא "סבונים" כפי שכינו  אותם, כאלה שלא ידעו את המציאות לפיה היו כן מעשי גבורה ועמידה אמיצה של יהודים לוחמים.
הלכנו בוורשה לאורך "מסלול הגבורה"  אנדרטה אחר אנדרטה מעידה על גבורתם ועל אומץ ליבבם של יהודים עזי נפש שקמו להרוג בקלגסים את המנוולים.
בתי הכנסת המפוארים של ורשה שנותרו  מלמדים על קיומן של קהילות מבוססות, של  יהודים רבים  שומרי מסורת ומורשת העם היהודי .  
"מוזיאון לתולדות  יהדות פולין ", מעשה חשוב, מחזיק  במאות אלפים של פריטים שרידי לבוש  של יהודים שנזרקו לתאי הגזים , אלפי אלפים זוגות  נעליים שהורדו מרגלים של הנרצחים .
אלפים טונות של שער אדם, זועקים כאילו היו אומרים לא לשכוח "יש נקם ושילם"    
אין בכוחו של בן אנוש  לתאר ולספר את קורות עמנו באותם ימים חשוכים, ימי רצח ששה מיליון  יהודים.
אני מרדכי שיפמן פנסיונר של אגד , בנם של שמחה והנדה שיפמן. שעזבו את ורשה בשנת 1924 עלו על אדמות חרטייה להקים את מושב כפר חסידים, ליבש ביצות , לאכול לחם צר ומים לחץ.
אלה אבותינו שהניחו את התשתית להקמתה של מדינת ישראל. מדינה נאורה, שיש לה את הכוח לומר לעולם לא עוד  
אני אומר לכם סעו לפולין, ועם שובכם כרען ברך ונשקו את אדמת ארצנו.
תודה לאגד תיור ונופש, תודה לחברתי ריבה ברונסקי. שהייתה לי לעזר כל הדרך...
תודה ענקית למלווה הקבוצה   אורי צמח שפיו מפיק מרגליות .

מרדכי שיפמן  
שלח