נגישות
טיול מאורגן לאוקראינה

טיולים מאורגנים לאוקראינה

טיול מאורגן לאוקראינה
טיול מאורגן לאוקראינה
טיול מאורגן לאוקראינה

טיולים מאורגנים לאוקראינה

אנו באגד תיור ונופש מזמינים אתכם להצטרף אל טיול מאורגן לאוקראינה, שבמרכזו אתרים בעלי חשיבות רבה לעם היהודי אשר מאחוריהם סיפורים מרתקים על קהילות תוססות. הטיול ייקח אתכם לחבלי ארץ שידעו תהפוכות רבות במאות האחרונות וכיום מהווים מדינה בעלת מסחר, תעשייה והשכלה מפותחים.


מדוע לצאת בטיול מאורגן לאוקראינה?

לאוקראינה ניתן להגיע גם בלי קבוצה מאורגנת, וישראלים רבים אכן עושים זאת בעיקר על מנת להגיע לקברו של רבי נחמן מברסלב השוכן באומן. יחד עם זאת, ישנם מספר יתרונות מהותיים בהצטרפות אל טיולים מאורגנים לאוקראינה של אגד תיור ונופש. ראשית, את הטיול מלווים מדריכים מיומנים ואיכותיים המכירים היטב את האתרים החשובים למורשת יהודית, את הסיפורים הכרוכים בהם וגם את פינות החמד היפות שאינן מוכרות לתיירים מן השורה. שנית, חשוב לקחת בחשבון שחלק נכבד מהאוכלוסייה המקומית באוקראינה אינו דובר אנגלית שוטפת, ולכן המדריכים שלנו מקלים מאוד על התמצאות נוחה ומהירה. בנוסף לכך, בטיול המאורגן שלנו תלונו במלונות איכותיים ובדוקים, ללא הפתעות בלתי נעימות או בזבוז זמן יקר על איתור מקום נאות ללינה. למעשה, כאשר יוצאים לטיול עצמאי באוקראינה אובד זמן רב על עניינים בירוקרטים כגון השכרת רכבים, ולעומת זאת טיול מאורגן מפנה אתכם לחלוטין למסע מרתק בחברת אנשים בעלי תחומי עניין דומים לשלכם.


לאן מגיעים בטיול?

קצרה היריעה מלתאר את כל המקומות שאליהם נגיע בטיול המאורגן לאוקראינה. לפניכם סקירה של מספר אתרים מרכזיים:
קייב – קייב בירת אוקראינה היא עיר יפהפייה השוכנת לגדות נהר הדנייפר ומאחוריה היסטוריה מורכבת ורבת תהפוכות. בעיר זו שמהווה כיום את המרכז הפוליטי, התעשייתי והאקדמי של המדינה נבקר במספר אתרים חשובים, ביניהם בית הכנסת המרכזי, כיכר העצמאות, מוזיאון פריגובו, אנדרטת המייסדים וכנסיית סט.סופיה. כמו כן, נבקר בבאבי יאר שמצפון מערב לקייב בו נרצחו עשרות אלפי יהודים על ידי הנאצים, וכיום עומדת בו אנדרטה עם מנורה בת שבעה קנים.

לבוב – "עיר האריות" השוכנת בגליציה המזרחית מהווה מרכז אקדמי חשוב של אוקראינה ובה אוניברסיטאות רבות. במהלך הביקור בעיר נלמד על ההיסטריה המורכבת שלה, נצא לתצפית פאנורמית מהמבצר הגבוה, נבקר בעיר העתיקה ובכיכר המרכזית. כמו כן, נבקר ברובע היהודי שבעיר העתיק, בבית הכנסת "ורד הזהב" ובבית החולים היהודי.
אומן – בעיר זו חי לתקופה קצרה רבי נחמן מברסלב לפני כ – 215 שנים ובה הוא נקבר. קברו מהווה מוקד חשוב לעשרות אלפי יהודים מישראל ומהעולם המגיעים אליו לאורך השנה על מנת ללמוד ולהתפלל. אנו נבקר בקבר ונניח פתק צדקה ולאחר מכן נמשיך לסיור בפארק סופיה היפהפה.
אודסה - זוהי העיר האחרונה שאליה נגיע במהלך טיול לאוקראינה ונקדיש את הסיור בה למורשת היהודית. מדובר בעיר נמל שלחופי הים השחור המהווה מוקד תיירות, תעשייה ומסחר. אנו נבקר בבית הכנסת ברודסקי לשעבר, בבית הנסת המרכזי, בבית הקברות היהודי הישן, במוזיאון היהודי "מגדל שוריים" ובאנדרטה לזכר קורבנות השואה. באודסה גם נשאיר זמן להשלמות של קניות וסיורים וממנה נטוס בחזרה לארץ.

לפרטים נוספים על טיול מאורגן לאוקראינה עם אגד תיור ונופש, פנו אל נציגינו בטלפון 03-9204777.